ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Актуелно   >  Како најбрзо да се ослободите од вирусот
  Како најбрзо да се ослободите од вирусот

  Како најбрзо да се ослободите од вирусот

  Растенијата се најчестиот избор против  вирусите,  кои не застануват во овој период од годината.
   со кои се мачат повеќето, кои ги доведуваат луѓето до сосотојба која лекарите обично велат дека “ќе помине спонтано”.

  Ова го подржува и  традиционалната медицина, но, исто така, нуди, популарно докажани рецепти за побрзо закрепнување од мрежата на  вирусите:

      Лукот е исклучително здрав, делува како природен антибиотик и успешно ја смирува ноќната кашлица. Кога не може да го поднесете поради специфичниот мирис, може да го зготвите, а потоа да се ипие водата во која се готвел и да се изеде. Во аптеките, лукот може да се купи и во капсули.

      Чај направен од слез се  препорачува за сува слузницата на грлото и дишните патишта, го смирува на нагонот на кашлица, ги ублажува симптомите и дишењето. Исто така е добро против сува кашлица, а бремените жени и деца можат да го пијат без никакви проблеми.

      Медот делува антибактериски, а најдобро е да се пие растопен во млеко и чај.