ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Природна кугла за капење
  Природна кугла за капење

  Природна кугла за капење

  Куглите за капење во последно време се стекнаа со голема популарност, но за жал се прилично скапи. Сепак, тоа не значи дека треба да се откажеме од пенливата бања која толку добро ни влијае после тежок и напорен ден.

  Денес, ви откриваме како да направите природни кугли за бањање и тоа со само неколку состојки кои најверојатно веќе ги имате дома.

  prakticnamajka, kuglazabanjanje, majka, roditeli, deca, babyshop, мајка, дете, родители, куглазабањање

  Ви треба:

  1 шолја сода бикарбона
  ½ шолја лимонска киселина
  ½ шолја нерафинирана сол
  1 лажичка вода
  неколку капки етерично масло по желба
  3 лажици маслиново масло
  природни бои за храна
  Калап за кугла

  prakticnamajka, kuglazabanjanje, majka, roditeli, deca, babyshop, мајка, дете, родители, куглазабањање

  Подготовка:

  Ставете ги сите состојки во чинија и промешајте ги. Во друг сад, измешајте ги сите течни продукти (масло, боја, итн.). Потоа сите течни состојки полека истурете ги во садот со суви продукти. Смесата ставете ја во калапи од топче и почекајте да се зацврстат.

  Ви предлагаме да го погледнете и видеото подолу со наслов “Природна кугла за бањање” кој е уште еден пример која може да ја припремите дома. 

  Природна кугла за бањање

  Тоа е се, спремни сте за релаксација 🙂