ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Трудници   >  10 намирници кои не смеат да ги конзумираат трудници
  10 намирници кои не смеат да ги конзумираат трудници

  10 намирници кои не смеат да ги конзумираат трудници

  Исхрана во бременоста: 10 намирници кои не смеат да ги конзумираат трудници
  Водете сметка за тоа што внесувате во организмот во текот на бременоста. Поединечни намирници можат да бидат штетни по вашето здравје но и по здравјето на вашето бебе.
  Многу е важно исхраната во текот на бременоста да биде правилна и здрава, со што трудницата би внесувала сите потребни состојки за развојот на бебето. Постојат намирници со кои треба да се биде посебно внимателен бидејќи можат негативно да се одразат на вашето бебе но и на бременоста.
  Еве десет состојки на кои би требало да обрнете внимание:
  1. Непастеризирани млечни производи
  2. Сирово месо и преработено месо
  3. Внимателно со суши
  4. Морска храна
  5. Сирови или не доволно сварени или испечени јајца
  6. Многу зачинета храна
  7. Билни чаеви (Црн или зелен чај)
  8. Вештачки засладувачи
  9. Кафе
  10. Алкохолни пијалоци