ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Трудници   >  12 слики за сите кои биле бремени, а ќе ги разберат совршено!
  12 слики за сите кои биле бремени

  12 слики за сите кои биле бремени, а ќе ги разберат совршено!

  Бременоста е уникатен период од неколку причини. Тоа е незаборавниот период на огромна радост, заедно со загриженост и возбуда. Бременоста е огромна транзиција во животот на жената и вклучува комплексна мешавина на емоции, добри и лоши. Ако некогаш сте биле бремени, шансите да имате многу смешни и трогателни приказни за тоа како се чувствувате додека во вас расте бебе, се големи. Во текот на деветте месеци, расположенијата и емоциите на жената можат да варираат од чувство на вознемиреност и возбуда, нестрплливост, загриженост и преплашеност, како што се наближува породувањето.                                                                                         Илустраторката Жанна Буланкова, креативно ги илустрирала проблемите поврзани со бременоста. Овој пост е посветен на сите мајки кои наскоро го очекуваат своето ангелче.