ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Трудници   >  18 совети за успешно забременување
  18 совети за успешно забременување

  18 совети за успешно забременување

  18 совети за успешно забременување

  Во план е принова. Што е потребно вие и вашиот партнер да превземете со што би обезбедиле здраво потомство?

  1. Внимавајте и пратете го својот месечен циклус
  2. Изберете го вистинскиот момент – плодни денови
  3. Редовно посетувајте гинеколог
  4. Внесувајте доволно количество на магнезиум
  5. Нормализирајте ја својата тежина
  6. Не се изложувајте на стрес
  7. Заштитете се од рубеола
  8. Преиспитајте ги своите прехрамбени навики
  9. Имајте редовен сон
  10. Направете тест за тосоплазма
  11. Проветрувајте го просторот во кој живеете
  12. Не внесувајте големо количество на алкохол
  13. Престанете со пушење
  14. Намалете ја количината на козумација на кафе
  15. Внимателно со лубриканти
  16. Одржувајте ги тестисите ладни
  17. Намалете го внесот на лекови
  18. Не планирајте далечни патувања