ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  декември

  Намалете ја болката во стомакот Болките во стомакот се вообичаени кај деца на вораст помеѓу 4 и 8 години. Најчеста причина за болката се нерамонетежена храна, мрзливи црева, стрес и развој на органите за варење. Иако болките се непријатни, причина за

  Со топлите пролетни и летни  денови , започнува сезоната на одмори и патувања. Мајките кои дојат често се  мислат дали треба да патуваат сами или со своето бебе и како патувањето може да влијае на детскиот развој и исхрана.

  Новороденчето се смета за потполно безпомошно и зависно од мајката, но бебињата имаат исклучително силен нагон за преживување. Следните фасцинантни факти ќе ви ги откријат бебешките супермоќи.

   

  Болките во стомакот се вообичаени кај деца на вораст помеѓу 4 и 8 години. Најчеста причина за болката се нерамонетежена храна, мрзливи црева, стрес и развој на органите за варење. Иако болките се непријатни, причина за грижа и трчање веднаш

  Неопходно е: 150 гр домати, ½ чаша краставица, ½  црвена пиперка, 1 млад кромид, 1 чешне лук, 1 лажица маслиново масло, 1 лажичка сок од лимон, 5 листови од босилек, 5 малини, сол по вкус, ½ свежа љута пиперка (без семе) ПОДГОТОВКА Ставете

  Го одбележуваме месецот кој е посветен на жените низ пораки кон девојчињата кои ќе ги инспирираат и ќе ги научат колку вредат и каков потенцијал имаат.