ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  јануари

  12 недела од бременоста Бебе: Во оваа недела најзначаен е развојот на рефлекси. Дланките на бебето почнуваат да се шират, ножните прсти се собираат, мускулите на очите се стискаат а устата почнува да прави движења како да цица. Ако со прстот

  Телесните промени по породувањето за многу жени претставуваат шок, дури ако пред породувањето слушнале за контракции на матката, болки слични како оние во менструалниот период , повеќе неделни крварења, болки во градите

  Исти родители, но комплетни различни деца Во процесот на воспитување, најчесто родителите не прават разлика во пристапот и начинот на воспитување кон првото и второто дете. Но без разлика на тоа се почесто, родителите доаѓаат до заклучок дека нивните деца се

  Ако сакате хамбургер, без разлика дали е за ручек или рана вечера земете го предвид овој здрав хамбургер. Сигурно ќе се одушевите, а здравјето нема да ви се наруши. Потребно е: 250 грама овесни снегулки, 500 грама рендани моркови, 2 чешниња млад

  Близнаците и начинот на комуникација Во голем број на случаеви, близнаците за разлика од своите врсници почнуваат со говор малку подоцна. Многу истражувања потврдуваат дека близнаците за разлика од нивните врсници подоцна проговоруваат, посебно доколку се работи за близнаци кои се

  Четири девојчиња кои заедно се бореле против ракот во детската болница Џон Хопкинс на Флорида повторно се обединиле на почетокот на септември, а нивната средба е одбележана со една преубава фотографија. -Сите беа на терапија кога првпат ги фотографиравме. Неверојатно е

  Болна овулација Овулацијата е безболна за поголемиот број на жени, но на секоја петта овулација по ред се чувствува нелагодност која може да варира и до неколкучасовна болка.Синдромот на предменструалниот циклус, голем број на доктори тврдат дека на второ место по

  Што претставува анафилактички шок? Анафилактички шок е исклучително брза и јака алергиска реакција и можеби една од најстрашните кризи со кои родителите се соочуваат. Овој шок се случува кога имуниот ситем реагира на штетни супстанци кои организмот ги препознава како сериозна

  Не е невообичаено да жената во првите месеци од бременоста страда од гадење или дури и повраќа . Во тие денови, не е лесно да се процени дали ќе има мачнини и ако се јават колку силни ќе бидат. Некои