ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  август

  Кохлеарниот имплант е медицинска можност за лицата со тежок и потполн сензонеурален губиток на слухот. Имплантот успешно го користат и прелингвално и постлингвално глувите деца и возрасни.  Кохлеарниот имплант функционира така што електронски ги стимулира сетилните станици со влакненца во кохлеата.

  Повеќето бремени жени, покажуваат анкетите, сакаат да ги дојат своите деца. Повеќето мајки, покажуваат официјалните податоци, се откажуваат од доење кога бебето ќе наполни шест месеци, а некои и многу порано. Доењето е најубавата работа на светот, но ни малку

  Истражувањата докажаа дека некои хемиски компоненти во фарбите за бојадисување на косата можат да предизвикаат вродени маани кај бебињата Хормонските промени во бременоста предизвикуваат промената во текстурата и бојата на косата . Не е чудно поголемиот број на трудници да посакаат

  Сланината е идеална храна за трудници и деца! Американски научници докажале дека сланината неправедно е декларирана како нездрава намирница, а посебно се препорачува на идните мајки. Еве и зошто

  Мама Џој Ратима од Мелбурн се стекна со неверојатна слава благодарение на своите видеа во нејзиниот дом каде дава совети на сите мајки како да направат влажни марамчиња и тоа без хемикалии. Како и голем број на родители, Џој Ратима