ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  септември (Page 2)

  Бременоста трае од 37 до 42 седмици, а ова зависи од добата, телесната тежина и генетиката. Така, трудниците кои се постари, но и оние кои имаат вишок килограми, раѓаат и до 12 дена подоцна од терминот.

  Со желба да ја разубавите бебешката соба, многу родители прават грешки кои може да бидат и потенцијално опасни. Освен оградица, за која родителите мислат дека спречуваат бебето да го пикне рачето, ноџето или да ја удри главата, во креветчето често

  Разводот е премногу стресен процес и период за целата фамилија. Доколку сте донеле одлука која е непроменлива а сеуште не сте ги известиле вашите деца бидејќи немате идеја како да го направите тоа прочитајтете ја оваа статија подоле.

  Време е вистински да уживате во рубинести семчиња на калинката и добиете здравјеи имунитет кое ќе ве служи во сезоната што доаѓа.  Единствено калинката од многуте овошја содржи т.н. пуникалагини, што претставуваат силни антиоксидативни состојки, кои не само што го намалуваат холестеролот, туку

  Dwayne Johnson ги насмеа родителите ширум светот! Познатиот холивудски глумец сподели еден симпатичен момент од својот родителски живот и ги разнежни сите свои фанови. Недостатокот на сон е проблем на поголемиот број родители кои поради бројните обврски околу децата, куќата и работата,