ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  септември (Page 6)

  Доручекот не се пропушта Иако сите знаат колку доручекот е важен, голем дел од родителите поради недостиг на време и идеја што да им спремаат на децата за прв утрински оброк ги праќаат или купуваат од пекара. Од лиснатото тесто, кифлите

  М-р Ивана Урдаревиќ –логопед, специјален едукатор и рехабилитатор пишува специјално за читателите на Babyshop.mk  АЛАЛИЈА Алалија е состојба на потполна неразвиеност на говорот кај децата кои имаат зачуван слух, но кои не се во состојба да ја разберат говорната порака заради перцептивните

  Состојќи  - 400 грама мусли (изброт на какви мусли е по желба) - 500 грама брашно  - 100 грама темно чоколадо - 100 грама шеќер+ 1 ванилин шеќер - 500 мл млеко - 2 јајца  - 1/2 портокал (изрендана кора) - 50 грама масло - 1/2 прашок за пециво -

  Постопородилна алопеција или пак губење односно опаѓање на коса е нормална ситуација која се случува поради хормоналната промена. Концентрацијата на естроген нагло опаѓа после породувањето и тоа влијае врз наглото опаѓање на косата или така наречена алопеција.

  Најпозната барбика во светот стана инженер После 60 години од постоењето на Барби и повеќе од 200 професии кои најпознатата играчка ги имала, пратејќи ги најновите трендови во светот и развојот на технологијата денес Барби е инженер.Иако за STEM сеуште релативно