ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  октомври

  Може да се појават во било кое време, но обично се случуваат кога поради тежината на детето, пробувате да се исправите наведнувајќи се наназад, што ги притиска мускулите и пршлените во долниот дел на грбот.

  По „Синиот кит”, опасна игра поради која неколку стотици деца во светот извршија самоубиство, се појави уште една контроверзна онлајн игра – „Момо“, која се распространува преку апликацијата whatsup. Играта е наменета за најмладите корисници, а последица може да биде

  Намалете ја појавата од стрии во бременоста Една од честите појави во бременоста се стрии кои се појавуваат кај 90% трудници со мал број на среќнички кои ги немаат. Иако е делува дека е новзможно да се спречат поради различни фактори

  Киноата е фантастично растение кое наликува на житна култура, и всушност спаѓа во семејството на спанаќ. По потекло од Јужна Америка од областа на Андите, била користена од страна на античките Инки, а поради нејзините хранливи својства на НАСА експерти