ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Актуелно   >  3то место за Мила Србиноска на Светското првенство во Полска
  3то место за Мила Србиноска на Светското првенство во Полска

  3то место за Мила Србиноска на Светското првенство во Полска

  Денес во 12 часот започна светското првенство во Киелце Поска за натапревар во хип хоп, категрија за деца. Нашата Мила Србиновска заедно со студиото Break a Leg беа дел од натпреварот, како претставници од Македонија.

  Да се влезе во финале не беше воопшто лесно, бидејќи за да се стигне до него, беа потребни дури 3 круга. Но секако, за нашата талентирана хип хоперка Мила тоа воопшто не беше тешко.

  Пред само половина час, беше прогласена како трето наградено на Светско ниво.  

  Едно огромно БРАВО за Мила и Break a Leg. Дефинитивно се амбасадори на нашата држава бидејќи досега имаат освојувано многу многу награди. 

  Babyshop.mk им посакува, уште многу многу успеси!

  milasrbinoska, babyshop, babyshopmk, Breakaleg