ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  5 здрави навики и правила за златниот ноември
  5 здрави навики и правила за ноември

  5 здрави навики и правила за златниот ноември

  Временската прогноза за месец ноември сосема не изненади (за сега)– изгледа дека не чека пролет во текот на есента. Еве неколку тактики за здрав и успешен ноември.

  1. Заменете го кафето со чајот
  2. Запишете се на курс за јазик
  3. Почнете да рециклирате
  4. Потрошете го времето со пријатели на планинарење
  5. Јадете сезонско овошје и зелечнук
  Секогаш, себе си ќе си направите услуга во текот на денот доколку барем еднаш испиете шоља чај.
  Чаевите за Детокс во најголеми свој дел содржат корен од ѓумбир и лист од зелен чај. Познато е дека оваа компонента содржи исклучително јаки антиоксиданти и останати состојки кои му помагаат на телото во борба против слободни радикали, забрзување на топењето на масното ткиво, влијаат врз воспалено дејство, заштитно деливаат на функцијата на црниот дроб и внатрешните органи.