ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Деца   >  Babyshop и Goe baby за почетокот на октомври Ви порачуваат…
  Babyshop и Goe baby за почетокот на октомври Ви порачуваат...

  Babyshop и Goe baby за почетокот на октомври Ви порачуваат…

  Доаѓаат есента и зимата, месеци кога  повеќе време поминувате  дома и затоа е важно да знаете нешто повеќе за нашето средство.

   Деновите брзо минуваат и вашиот нов член, станува центар во домот. Покрај тоа што е најбучен и сите се прилагодувате на него, тој веќе почнува да седи, па да лази и ги прави првите чекорчиња.

  babyshop, goebaby, babyshopmk

   Што може да направи Goe baby,кога бебето почнува да оди наоколу и да ја истражува неговата прва непосредна околина?

   Може да направи многу !

  Ова средство најбезбедно и најхигиенски ги чисти сите површини кое вашето бебе почнува да ги освојува. Без никаква опасност или проблем по здравјето може да ги исчистите подот, масичката на која се потпира, неговото креветче , околните дрвени површини, па дури и неговите први гумени или дрвени играчки.

   Goe babyе безбеден за повеќето површини, пред се дрвени но и плочки,пластика,мебелиткаенини .Доколку нешто се истурило на вашите тросед, фотеља или нешто го исфлекало душечето на вашето бебе, едноставно ќе ја отстраните флеката и повторно се ќе биде чисто и сигурно.

  Истурете мала количина  на средството во чаша, земете пластичен шприц и наполнете ја со течноста од чашата. Со шприцот длабоко испрскајте на ткаенината, исчистете ја со сунѓер и оставете да се исуши. Не само што флеката  ќе ја нема, туку се ќе е чисто и безбедно. 

   Она што е најважно да запомните е дека  Goe baby  обезбедува  сигурност за бебето , затоа што е средтсво е безбедно, антиалергиско, направено на природен начин без груби хемикалии. Покрај нечистотијата  и флеките ги апсорбира непријатните мириси кои може да се резултат, посебно додека користите пелени за вашето бебе.

   И ако мислите како ќе го употребувате , упатство за употреба е многу едноставно и кога ќе се искомбинира со едноставноста на неговите состојки се вкупно добивате ефикансо, безбедно и чисто средство

  babyshop, babyshopmk, goebaby

   Едноставна подготовка во пет кратки чекори:

   -Шишето Goe baby протресете го пред секоја употреба

  -1 према 8, концентрат средство со чиста вода

  -Испрскајте по местото кое го чистите

  -Оставете 1 минута

  -Исплакнете и избришите со чиста крпа

   Покрај сите други предности, Goe baby   има уште една, откако ќе го купите имате една година рок на употреба. Со ова средство ќе бидете сигурни дека за вашето бебе во домот се е чисто, хигиенски и безбедно.

  Goe baby  е средството за сигурност во вашиот дом и вашето бебе.