ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Банана фил (за возраст од 8 – 10 месеци)
  Банана фил (за возраст од 8 – 10 месеци)

  Банана фил (за возраст од 8 – 10 месеци)

  Во продолжение ви претставуваме еден прекрасен рецепт од банана кој малечките ќе го обожаваат.

  Состојки:

  -2 зрели банани;

  -3 жолчки;

  -220 милилитри млеко и

  -еден прст ѓумбир или цимет

  Припрема:

  Ставете ги сите состојки во блендер и матете се додека не се добие компактна маса. После тоа, добиената смеса ставете ја во ватростална чинија и печете 20 минути на температура од 180 степени.

  На крај засечете со нож. Доколку тој излезе чист – оброкот е спремен за бебешкото уживање.

  На здравје!