ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Бомбици со туна и сусам
  Бомбици со туна и сусам

  Бомбици со туна и сусам

  Потребно е:

  3 конзерви од туна, 125 гр маргарин, 200 гр пржен сусам, малку зелени и малку црни маслинки

  Подготовка:

  Туната добро исцедете ја од маслото и  пенасто изматете ја со маргаринот, потоа додајте 100 гр пржен сусам и мешајте  додека не се соединат. Ставете ја смесата во фрижидер за да се затегнете и олади, потоа направете топчиња. Секое тркалајте го во сусам и декорирајте со маслинки.