ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Брзо и едноставно, без валкани садови. Палачинки од шише ги воодушеви многу жени
  Брзо и едноставно

  Брзо и едноставно, без валкани садови. Палачинки од шише ги воодушеви многу жени

  Брзо и едноставно, без валкани садови. Палачинки од шише ги воодушеви многу жени.

  Доколку сакате палачунки а валканите садови ви одат низ живци, овој начин на припрема е идеален за вас.
  Всушност, палачинките од шише моментално е нешто за што многу се говори на друштвените мрежи, а луѓето кои го пробале овој начин на правење, биле целосно задоволни.
  Потребно е:
  – Пластично шише од 1.5l
  – Две јајца
  – 10 лажици на брашно
  – 3 лажици шеќер
  – Еден прстофат сол
  – 3 шољи масло
  – 600 ml млеко
  – Мало кисело млеко
  Ставете ги намирниците во шишето , почнувајќи од сувите соостојки па продолжете со течни. Потоа затворете го шишете и протресете, загрејте го тавчето и почнете да ги правите палачинките од флаша. Не само што доирањето ќе биде многу полесно, туку целата смеса ќе можете да ја чувате и во фрижидер.