ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Чај кој го ублажува стресот
  Чај koj го ублажува стресот

  Чај кој го ублажува стресот

  Чај кој го ублажува стресот

  Желудочната киселина е пресудна за човечката дигестија, а кога организмот е под стрес-нејзиното производство може да се намали така што целиот дигестивен систем се нарушува. Топлата вода со лимон и сецкан ѓумбир може да го реши тој проблем.
  Топлата вода во комбинација со лимонот и ѓумбирот е одличен начин за подобро варење на храната. Ѓумбирот е полн со антиоксиданти кој помагаат во оттргнување на штетни хемикалии кои ги произведува нашето тело кога сме загрижени, па ѓумбирот помага и кај намалување на психолшкиот стрес.