ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Чија пудинг со ананас
  Чија пудинг со ананас

  Чија пудинг со ананас

  Потребно е:

  1 тетрапак шише кокосово млеко, 5,6 лажици чија семе, 2 лажици агаве сируп, ½ шолја коцки ананас, неколку листови нане, ½ шолја брусница.

  chia, ananas, zdravo, deca, majka, roditeli, babyshop, мајка, дете, чиа, ананас, здраво

  Припрема:

  Ставете го кокосовото млеко во тенџерче, загрејте го, додадете агаве сируп и чија семето. Убаво измешајте го, и оставете го да одстои во фрижидер преку ноќ или најмалку 4-5 часа. Пред служење, додадете го ананасот, листовите од нане и брусницата.