ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Дали е дозволена антицелулитна масажа за време на доење?
  Дали е дозволена антицелулитна масажа за време на доење?

  Дали е дозволена антицелулитна масажа за време на доење?

  Целулитот станува видлив во тек на бременоста поради естрогенот и во тек на доењето поради високиот хормон пролактин.

  Советникот за доење Милена Костич ги советува мајките дека не е препорачливо да се користат козметички антицелулитни третмани во тек на доењето.

  Ова особено важи за првите шест месеци додека бебето исклучиво цица.

  Таа истакнува дека поголемиот број на козметички салони и не сакаат, односно одбиваат да прават третмани додека трае лактацијата.