ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Флеките на кожата се минато
  Флеките на кожата се минато.

  Флеките на кожата се минато

  Флеките на кожата се минато.

  Со помош на само две состојки кои сите ги имаме во нашата кујна, на брз и евтин начин кажете збогум на кафените флеки на вашата кожа.
  Флеките на кожата често може да ве иритираат, посебно доколку сте млади и ви влијае на самодовербата.
  Најчесто се појавуваат на лицето, рацете, рамениците и нозете, а во текот на годината нивниот број се зголемува.
  Меѓутоа, постои природно решение за отстранување на овие промени на кожата. Потребни ви се две состојки кои веројатно веќе ги имате во вашата кујна – свеж кромид и оцет.


  Свежиот кромид исецкајте го на коцки а потоа ставете го во блендер и добро измиксајте. После тоа додадете оцет и промешувајте се додека не добиете соединете смеса.
  Припрема:
  Земете памучна вата и натопете ја со смесата, потоа премачкајте го делот на кожата каде имате флека.
  Првиот резултат ќе го забележите по седум дена, а вие продолжете и понатаму, се додека во целост не се решите од флеките.