ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Искористете го стартиот џепмер
  Искористете го стартиот џепмер

  Искористете го стартиот џепмер

  На многу ладно време не е лесно да ги згреетe рацете и да ги заштите од ладното а секако истовремено да бидете и во тренд. Исто така е многу досадно ако треба постојано да ги вадите и ставите во џеб кога ви ѕвони телефонот или ви стига порака. Но, ние имаме решение – интересните греачи за раце изработени од стар џепмер, можете да ги направите за 10 минути и тоа додека пиете кафе.

  greaci, babyshop, prakticnamajka, majka, deca, rodietli, родители, мајка, деца, практичнамајка

  Покрај приборот за шиење и џемперот кој ви е веќе стар , спремете и една лента -трака, монистри и разни апликации кои ќе ги направат вашите греачи по автентични. Прво измерете која должина ви одговара, а потоа исечете ги ракавите од џепмерот и краевите порабете ги со конец. Разлабавете ги краевите на џемперот. Ако имате подебела игла, можете да го направите и со неа. Краевите на ракавите завртете ги и прицврстете ги со тенок конец, искористете го палецот како дупка со цел волницата да не се искине.

  greaci, babyshop, prakticnamajka, majka, deca, rodietli, родители, мајка, деца, практичнамајка

  Сега останува само да ги украсите греачите со различни детали.

  И додека го пиевте кафето или омилениот топол напиток успеавте да направите и греачи кои се спремни за шетање.

  Повеќе нема да имате проблем со ладното:)

  greaci, babyshop, prakticnamajka, majka, deca, rodietli, родители, мајка, деца, практичнамајка

  Пробајте !