ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Како навистина изгледа родителството?
  Направете сув аквариум

  Како навистина изгледа родителството?

  Секојдневно гледаме идилични фотографии на семејства кои се среќни и насмеани, децата седат послушно и се изгледа совршено.
  Danielle Guenther, фотогравка, се одлучила да прикаже малку поинаква реалност, поточно сакала да го претстави, како навистина изгледа родителството.
  “Ова е вистински живот, ова е родителство. Имате лоши и добри моменти. Баш кога ќе помислите дека се е под контрола, децата ќе ги удрат силно вратите, ќе почнат да плачат или пак да скокаат. Но, во животот ништо не е се совршено”, изјавила Danielle.