ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Каша од палента и јаболко 6+
  Каша од палента и јаболко 6+

  Каша од палента и јаболко 6+

  Кашата од палента и јаболка е погодна за започнување со оброци, таа е со благ вкус и бебиња ја обожуваат. Еве како можете да ја подготвите…

  СОСТОЈКИ:

  1-2 супени лажици палента

  јаболко 

  ПОДГОТОВКА:

  1. Во вода што што врие додадете лажица и пол палента. Постепено додајте ја палентата и  мешајте и варете на тивок оган  околу 5 до 15 минути (проверете ги упатствата на пакувањето). Ако вашата палента е прегуста, додадете малку вода за време на готвењето.

  2. На крај претходнo измиената, излупена и изрендана јаболка додадете ја и гответе заедно со палентата уште 3, 4 минути.

  ЗАБЕЛЕШКА:

  Пожелно е овошјето на почетокот на дохранувањето накусо да се свари, поради полесна сварливост и отстранување на пестициди, особено ако не сте сигурни дека тоа е од биолошко одгледување.