ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Кашичка од јаболко и ориз 6+
  Кашичка од јаболко и ориз 6+

  Кашичка од јаболко и ориз 6+

  Потребно:

  Пола поголемо јаболко;

  Една лажичка ориз и

  Вода по потреба

  Припрема: 

  Оризот исперете го добро и одстранете ги оштетените и црни зрна. Гответе во многу вода додека не се провари.

  Исчистете го и исперете го јаболкото и исецкајте го на ситни парчиња. Додадете го во оризот пред крајот на готвењето и поклопете го да се зготви на пареа околу 5 минути.

  Оризот и јаболкото иситнете ги со дрвена лажица (миксер) до посакуваната густина и ручкајте!