ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Деца   >  Кои се најубавите имиња за близначки?
  Кои се најубавите имиња за близначки?

  Кои се најубавите имиња за близначки?

  Идните мајка и татко, покрај сите недоумици и возбудувања со кои се среќаваат во периодот на бременоста, имаат и една навистина убава, но предизвикувачка задача – да им дадат имиња на своите деца. Уште ако се во прашање две бебиња, одлуката станува покомплицирана и понекогаш се оддолжува се до нивното раѓање. Некои идни родители на близнаци/близначки сакаат имињата да се “сложуваат” или  римуваат, додека на други им е важно поединечните имиња да им се допаѓаат.

  Во една група за мајки, една идна мајка на близначки ги праша трудниците и другите мајки да и дадат предлози со имиња за близначките кои ги очекува. На своето прашање доби неверојатни 300 коментари. Предлозите се оригинални, поинакви и за сечиј вкус:

  -Лана и Милена;

  -Андријана и Ангела;

  -Елена и Магдалена

  -Миа и Дарија;

  -Софија и Сара;

  -Ана и Јана;

  -Стела и Луна;

  -Теодора и Леонора;

  -Ивана и Ивона;

  -Калина и Илина