ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Колку често треба да ги переме перниците на кои спиеме?
  Колку често треба да ги переме перниците на кои спиеме?

  Колку често треба да ги переме перниците на кои спиеме?

  После 2 години спиење на една иста перница, третина од нејзината тежина ја чинат голем бој на бактерии, бубачки и нивниот измет. 80% од луѓето кои патат од алергии имаат проблем баш поради тоа. Затоа перницата би требало да се пере во машина на секои 3 месеци а потоа додајте тениско топче, со што перницата не биб изгубила од својата форма во текот на перењето.
  За детално упатство погледнете го видеото во продолжение: