ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Кувар за бебиња: Кашичка од цвекло и јаболки
  Кувар за бебиња: Кашичка од цвекло и јаболки

  Кувар за бебиња: Кашичка од цвекло и јаболки

  И здрава и вкусна кашичка, одлична за бебиња постари од седум месеци.

  Цвеклото е богато со хранливи состојки, минерали и витамини (калциум, магнезиум, витамин А, витамин Б, Витамин К и витамин Е) и го зголемува нивото на крвните зрнца во крвта.

  Оваа кашичка е наменета за бебиња кои се постари од седум месеци.

  Потребни ви е:

  -Пола помало цвекло

  -Пола јаболко

  Припрема:

  1.Исецкајте пола цвекло и пола јаболко

  2.Варете додека цвеклото не омекне

  3.Пасирајте до посакуваната текстура. Изладете ја кашичката и понудете му ја на бебето.

  Оваа комбинација можете да ја употребите и со друго овошје како крушка.