ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Ловоров лист: Неоткриени лековити својства на оваа чудесна билка
  Ловоров лист: Неоткриени лековити својства на оваа чудесна билка

  Ловоров лист: Неоткриени лековити својства на оваа чудесна билка

  Ловоров лист: Неоткриени лековити својства на оваа чудесна билка

  Сите знаеме дека ловоровиот лист е одличен избор доколку припремаме храна во која сакаме да додадеме арома, но оваа чудотворна билка не се користи само како додатокот во јадењата.
  Стручните лица кажуваат дека се работи за многу моќна билка која го успорува стареењето, го поправа расположението, го чисти телото, помага при респираторни проблеми итн.
  Ловоровиот лист е исто така добар и за:
  • Го исфрла слузот од белите дробови
  • Помага во борбата со дијабетис
  • Помага во варење на храната
  • Ја подобрува работата на срцето
  • Го намалува воспалението во зглобовите 
  • Помага при уринарни инфекции