Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Loading...
Loading...
Loading...
Издвоени производи
Куќичка за кукли - Janod

Куќичка за кукли - Janod

3700217365813
Фантастична дрвена куќичка за кукли, којашто е декорирана со мебел. Сè што е потребно е децата да ги отворат вратите и да почнат да креираат нивни сопствен свет и да создаваат сопствени приказни. Практичните врати се магнетни, а за полесен пристап до собите може да се отвори и кровот . Содржи 11 предмети за опремување на куќата: шкаф со врати што се отвораат, кревет со постелнина, масичка за тоалета, бања, софа, ламба, маса, 2 столчиња и кујна. Составувањето на куќичката е многу едноставно.
ден 6.290,00 со ддв.
Часовник Буф што трепка-Le Toy Van

Часовник Буф што трепка-Le Toy Van

PL010
Погоден за возрасти - 12 месеци +
Димензии :14,5 x 5,4 x 20,5 см
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.420,00 со ддв. ден 1.136,00 со ддв.
Мојот прв замок- Le Toy Van

Мојот прв замок- Le Toy Van

TV256
Возраст: 3+
Димензии: 42.5 x 42.5 x 40cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 3.550,00 со ддв. ден 2.130,00 со ддв.
Црвен ретро трицикл

Црвен ретро трицикл - Baghera

HERA860/2974
Овој црвен ретро тицикл е наменета за деца на возраст од 3+
ден 8.072,00 со ддв. ден 5.650,00 со ддв.
Твистер црн - Baghera

Twister црн - Baghera

HERA910/2976
Вистински мал автомобил за деца од 1 + година!
ден 5.898,00 со ддв. ден 3.834,00 со ддв.
Racing Car Silver

Racing Car Silver - Baghera

HERA480
Овој тркачки автомобил е наменет за деца на вораст од 1+
ден 2.278,00 со ддв. ден 1.367,00 со ддв.
Jet Plane Silver

Jet Plane Silver - Baghera

HERA485
Mал дизајн на авион наменет за деца од 3 години
ден 2.604,00 со ддв. ден 1.432,00 со ддв.
Ретро црвен Балан велосипед

Ретро црвен балан велосипед - Baghera

HERA861/3009
Овој ретро велосипед е наменет за деца на возраст од 2-5 години
ден 7.879,00 со ддв. ден 4.727,00 со ддв.
Sensilo- Душек мемори алое вера 120 x 60 (12 см)

Sensilo- Душек мемори алое вера

SILLO-0120

ДУШEK МЕМОРИ АЛОЕ ВЕРА 120 X 60 (12 см) ТЕРМО ЕЛАСТИЧЕН И ИСПОЛНЕТ СО КОКОСОВИ ВЛАКНА- Sensilo
Антиалергиски и анти-бактериски
Материјал:
Навлака: 100% полиестер
Полнење: мемори / термо еластична пена, кокосови влакна, мек-целосно неткаен матерјал, полиуретанска пена.
Одржување:
Се пере само навлаката на максимална температура од максимум 40° С
ден 3.750,00 со ддв. ден 2.625,00 со ддв.
Toyz Тротинет - Tixi Mint

Toyz Тротинет 2 in 1 - Tixi Mint

TOYZ-0411
Возраст: 3-6 години
ден 2.995,00 со ддв. ден 2.396,00 со ддв.
Sensilo-Подлога за пресоблекување- BEARS BALLOONS

Sensilo-Подлога за пресоблекување- BEARS BALLOONS

SILLO-1225/3252

Подлогата за пресоблекување -BEARS BALLOONS е со должина од 70 цм.
Подлогата може да служи и за мерење на вашето дете.
Стабилна е и може да се постави директно на креветчето или шкафчето за пресоблекување.
Ширината на подлогата е 60 см.
Подлогата може да се постави и на други стабилни површини (на пр. на фиоки, маса, земја...).
Kористени материјали со највисок квалитет кои обезбедуваат максимална безбедност и удобност.
Материјалот, со кој е покриена подлогата за менување на Sensillo, е лесен за чистење и е сосема безбеден за здравјето на детето - не содржи штетни материи.
ден 1.200,00 со ддв. ден 840,00 со ддв.
Toyz Дрвен баланс велосипед Enduro - Pink

Toyz Дрвен баланс велосипед Enduro - Pink

TOYZ-0234
Возраст: 2-6 години
ден 4.500,00 со ддв. ден 3.600,00 со ддв.
Caretero Транспортно креветче Grande plus - Navy

Caretero Транспортно креветче Grande plus - Mint

TERO-3552
Погодно за деца со тежина до 15 кг
ден 6.940,00 со ддв. ден 5.552,00 со ддв.
Caretero Седиште за во автомобил Twisty i-Size 0-18 ISOFIX - Black

Caretero Седиште за во автомобил Twisty i-Size 0-18 ISOFIX - Black

TERO-1841
Неменето за деца со максимална тежина до 18 кг (група 0+, I)
ден 18.200,00 со ддв. ден 11.830,00 со ддв.
Sensilo- Оградицa плетенкa- SMOOTH MINT

Sensilo- Оградицa плетенкa- SMOOTH MINT

SILLO-2223

Sensilo Оградицa плетенкa- заштитник за креветче- SMOOTH MINT
должина: 210 см
материјал: 100% памук
полнење: 100% полиестер
Произведени во Полска
ден 2.850,00 со ддв. ден 2.280,00 со ддв.
Sensilo- XL перница за трудници- HEARTS TORQUOISE

Sensilo- XL перница за трудници- HEARTS TORQUOISE

SILLO-2271

Sensilo-Перницата за трудници е совршено решение пред и по породувањето.
Тоа ќе и донесе олеснување на идната мајка како потпора за уморен грб или ќе служи како потпора за отечените или уморни нозе.
Подоцна, таа ќе биде корисна и за време на доењето на бебето, олеснувајќи го рбетот на мајката.
И кога бебето ги презема првите обиди за вртење, перницата ќе го заштити од паѓање.
ден 1.890,00 со ддв. ден 1.323,00 со ддв.
Sensilo-Перница за доење -TIPI

Sensilo-Перница за доење -TIPI

SILLO-22801

Перницата за доење обезбедува удобност и стабилна поддршка на главата на бебето додека се храни.
Таа овозможува олеснување на 'рбетот и рацете на доилка.
Практична и подвижна за разлика од другите перници наменети за доење.
Лесна е за пренесување во автомобил или на било кој пат.
Оваа перница има универзална големина и се прилагодува на обликот на раката.
ден 1.099,00 со ддв. ден 879,00 со ддв.
Caretero Хранилка Homee - Gray

Caretero Хранилка Homee - Gray 2in1

TERO-7571
Погодно за деца од 6 месеци до околу 3-4 години
ден 7.500,00 со ддв. ден 6.000,00 со ддв.
Sensilo Бебешка торба  Active - Dogstooth

Sensilo Бебешка торба Active - Dogstooth

SILLO-8602
Sensilo Active торбата е совршена за долги прошетки.
Пространата внатрешност овозможува да ги собере сите потребни додатоци што и се потребни на мајката за време на прошетката со своето бебе.
Бројните внатрешни прегради овозможуваат добро организирање на додатоците во торбата,а страничните џебови се совршени за додатоци за кои е потребен лесен пристап.
Торбата вклучува долга рачки за на рамо и две кратки рачки со специјални прицврстувачи кои овозможуваат прикачување на торбата на бебешка количка.
ден 1.850,00 со ддв. ден 1.480,00 со ддв.
Sensilo Плетен сет ќебе и перница - Pink

Sensilo Плетен сет ќебе и перница - Pink

SILLO-42161
Sensilo двостран сет од ќебе и перница со плетен дезен од една страни и памучен материјал од другата страна.
Благодарение на скандинавскиот стил, сетот одговара на собата на секое дете.
Ткаенитите што се користени за сетот имаат OEKO-TEX 100 сертификат.
ден 3.500,00 со ддв. ден 2.800,00 со ддв.
Sensilo Пешкир- Lamb turquoise

Sensilo Пешкир- Lamb turquoise

SILLO-4156
Изработен од 100% памук
Димензии: 80x80 см
ден 600,00 со ддв. ден 480,00 со ддв.
Sensilo Пешкирче за бањање Пингвин

Sensilo Пешкир за бањање - Pingwin

SILLO-30570
Бањањето претставува задоволство за бебињата, а воедно и за родителите.
Изработени од 100% памук кои овозможува лесно и брзо апсорбирање на капките вода после бањање.
Капата е укасена со интересно и забавно животно.
ден 1.200,00 со ддв. ден 960,00 со ддв.
Новости
Sensilo -недела, 20 декември 2020
Sensilo e полски бренд кој нуди текстилни производи за нега за деца од првите денови на животот. Тој е исклучително квалитетен и внимателно изработен за идните мајки и бебињата кои треба да го запознаат новиот свет.
BANZ - Нов бренд во Babyshop -недела, 03 мај 2020
BANZ , Baby BANZ Inc, e Австралиски дизајниран бренд за деца кој постои од 2001-ва година на Светскиот пазар и се етаблира како најдобар, број 1 бренд, кој што нуди опрема со највисока заштита од УВ А, УВ Б и УВ Ц зраците за вашите малечки, како и опрема за заштита од силна бучава и непријатни звуци,кои што можат да го оштетат слухот на вашите деца или да ги вознемират.
Close