Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Книги, сликовници и боенки за деца

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Бајки од Македонија

Бајки од Македонија

344

Оригинален наслов на книгата : Бајки од Македонија - Билјана С. Црвенковска, Катерина Николовска
ИСБН : 978-608-247-737-4
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 144
Димензии : 210 x 210
Корица : тврда
ден 600,00 со ддв.
Весела азбука

Весела азбука

398

Оригинален наслов на книгата : Боенка: Весела азбука
ИСБН : 5-310328-001821
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 10
Димензии : А4
Корица : мека
ден 68,00 со ддв.
Вештерки

Вештерки

439

Оригинален наслов на книгата : The Witches - Роалд Дал
ИСБН : 978-608-247-803-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Број на страни: 216
Димензии : А5
Корица : мека
ден 290,00 со ддв.
Големи и мали животни

Големи и мали животни

335

Оригинален наслов на книгата : Grosses Bêtes & Petites Bêtes - Андре-Еле
ИСБН : 978-608-247-637-7
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 48
Димензии : А5
Корица : мека
ден 180,00 со ддв.
Жабата и глушецот

Жабата и глушецот

370

Оригинален наслов на книгата : Жабата и глушецот - Билјана С. Црвенковска, Катерина Николовска
ИСБН : 978-608-247-806-7
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 28
Димензии : 210x210
Корица : мека
ден 168,00 со ддв.
 Загадочни приказни, книга трета

Загадочни приказни, книга трета

442

Oригинален наслов на книгата : Zagonetne priče, Kng.3 - Урош Петровиќ
ИСБН : 978-608-259-101-8
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 80
Димензии : 135х200
Корица : мека
ден 240,00 со ддв.