Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Акцесоари за бебешка опрема

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Sensilo- LUXE ALOE VERA ПЕРНИЦА ЗА БЕБЕ

Sensilo- LUXE ALOE VERA ПЕРНИЦА ЗА БЕБЕ

SILLO-2051

Sensilo LUXE ALOE VERA ПЕРНИЦА ЗА БЕБЕ-со димензии 38×60 е наменета да го олесни дишењето на вашето бебе и да обезбеди сигурност при спиење.
Нејзината посебна форма ја прави главата на бебето да биде поставена во правилна положба и да го штити од гушење при внес на храна(млеко).
Изработена е од мека и издржлива ткаенина на допир LUXE ALOE VERA перницата е доказ дека е антиалергиска и антибактериска.
Патентот на самата навлака го олеснува отранувањето со што се овозможува и прење на истата .
Внатрешноста е изработена од отпорна и флексибилна пена со густина на Т25, која има скалички по целата површина што овозможува соодветна циркулација на воздухот и не дозволува прекумерно потење на главата и вратот.
Големата густина која ја содржина перницата во внатрешноста, не дозволува деформација на главчето, дури и под голем притисок.
LUXE ALOE VERA перницата се произведува во Полска и е изработена од издржливи и безбедни материјали.
Димензии:60х38х7см
ден 780,00
Sensilo- Гнездо-DOTS NAVY BLUE

Sensilo- Гнездо-DOTS NAVY BLUE

SILLO-22881

Sensilo- Гнездо-DOTS NAVY BLUE е дизајнирано за доенчиња.
Истото може да се користи од 0 месеци.
Поставени копчиња за лесно сврзување на страните.
Остранлива подлога изработена од полиуретанска пена.
Внатрешниот слој е изработен од нежна 100% памучна ткаенина , додека надворешната страна е изработена од мека ткаенина.
Вклучена е и патна торба.
ден 2.150,00
Sensilo Двострано меко ќебе - SOFT BLUE 75X100

Sensilo Меко ќебе - Soft blue

SILLO-3042
Sensilo ќебенцето е совршено за прошетки и патување за вашето бебе.
Изработено е од мек памук и нежна ткаенина и во зависност од потребите може да се користи од двете страни.
На ќебенцето има и разнобојни ленти што ќе му го привлече вниманието на бебето.
ден 790,00
Sensilo Перница во форма на пеперутка со шарени точки

Sensilo Перница во форма на пеперутка - DOTS NAVY BLUE

SILLO-2390
Sensilo- Перница во форма на пеперутка-HEDGEHOGS GREY обезбедува удобно и безбедно уживање на вашето дете. Неговата посебна форма се прилагодува на главата на детето , додека седи во неговото седиште во автомобилот или пак додека е во седечка или лежечка положба во својата количка. Со помош на оваа перница ќа го заштитите вашето дете од било какви удари на главчето. Од едната страната перничето е изработено од 100% памук, додека другата страна е изработена од полиестер Минки. Полнењето на перницата е антиалергено.
ден 650,00
Chipolini торба ранец за количка (Повеќе бои)

Chipolini торба/ранец за количка (Повеќе бои)

CHRA01803DG
Погодна за сите видови на колички
ден 1.879,00
Chipolino Адаптери за во кола за столче "UP and Down"

Chipolino Адаптери за во кола за столче "UP and Down"

STKUPD018SET
ден 470,00
Chipolino Бебешка подлога за гимнастика - Baby Lion

Chipolino Бебешка подлога за гимнастика - Baby Lion

PGF01702BLI
Погодно за новороденчиња на возраст до 6 месеци
ден 2.180,00
Chipolimo Бебешка подлога за гимнастика - Little fish

Chipolino Бебешка подлога за гимнастика - Little fish

PGF01502FIS
Погодно за новороденчиња на возраст до 6 месеци
ден 2.180,00
Chipolimo Бебешка подлога за гимнастика - Little sheep

Chipolino Бебешка подлога за гимнастика - Little sheep

PGF01503SHE
Погодно за новороденчиња на возраст до 6 месеци
ден 2.180,00
Chipolino Бебешка подлога за гимнастика - Spring Butterfly

Chipolino Бебешка подлога за гимнастика - Spring Butterfly

PGF01701SBU
Погодно за новороденчиња на возраст до 6 месеци
ден 2.180,00
Chipolimo Бебешка подлога за гимнастика - Bear and Doggie

Chipolino Бебешка подлога за гимнастика - Bear and Doggie

PGS01801BDO
Погодно за новороденчиња на возраст до 6 месеци
ден 1.450,00
Chipolimo Бебешка подлога за гимнастика - Dolphin

Chipolino Бебешка подлога за гимнастика - Dolphin

PGS01805DOL
Погодно за новороденчиња на возраст до 6 месеци
ден 1.105,00

Filter by:

Clear All
Min: ден 70,00 Max: ден 6.300,00
ден70 ден6300
Close