Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Андерсенова награда

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Ноќните птици

Ноќните птици

374

Оригинален наслов на книгата : Nattfuglene - Тормод Хауген
ИСБН : 978-608-247-958-3
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Број на страни: 144
Димензии : 135х200
Корица : мека
ден 229,00 со ддв.
Островот на сините делфини

Островот на сините делфини

375

Оригинален наслов на книгата : Island of the blue dolphins - Скот О'Дел
ИСБН : 978-608-247-715-2
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Број на страни: 152
Димензии : 145x205
Корица : мека
ден 229,00 со ддв.
Летај, мајско бумбарче!

Летај, мајско бумбарче!

376

Оригинален наслов на книгата : Maikëfer, flieg! - Кристине Нестлингер
ИСБН : 978-608-247-628-5
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Број на страни: 200
Димензии : 145x205
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Човекот од другата страна

Човекот од другата страна

377

Оригинален наслов на книгата : Ish min ha-tsad ha-aher - Ури Орлев
ИСБН : 978-608-247-694-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 144
Димензии : 145x205
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Стефано

Стефано

378

Оригинален наслов на книгата : Stefano - Марија Тереза Андруето
ИСБН : 978-608-247-607-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Број на страни: 80
Димензии : 145x205
Корица : мека
ден 150,00 со ддв.
Патешествијата на Сибрен од улицата Пеперминт

Патешествијата на Сибрен од улицата Пеперминт

379

Оригинален наслов на книгата : Journey from Peppermint Street - Мајндерт Де Јонг
ИСБН : 978-608-247-613-1
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Број на страни: 192
Димензии : 135x200
Корица : мека
ден 229,00 со ддв.

Filter by:

Clear All
Min: ден 150,00 Max: ден 390,00
ден150 ден390
Категории