Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Автомобили и мотори на акумулатор

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Chipolino avtomobil na akumulator- SUV Mercedes Benz ML350 black

Chipolino Автомобил на акyмулатор- SUV Mercedes Benz ML350 black

ELJML3501BK
Погоден за деца од 3 - 8 години.
ден 15.000,00 со ддв.
Kikka Boo Автомобил на акумулатор Buggy (Повеќе бои)

Kikka Boo Автомобил на акумулатор Buggy (Повеќе бои)

550434
Наменето за деца од 3 до 6 години до 30 килограми.
ден 9.390,00 со ддв.
Kikka Boo Автомобил на акумулатор Off Road Premium Red

Kikka Boo Автомобил на акумулатор Off Road Premium Red

550437
Димензии на производот : 107x62x66 см.
ден 17.590,00 со ддв.
Џип Sahara

Џип Sahara

8086
Погоден за деца од 36м+
ден 17.641,00 со ддв.
Chipolino avtomobil na akumulator- SUV Mercedes Benz ML350 red

Chipolino Автомобил на акyмулатор- SUV Mercedes Benz ML350 red

ELJML3503RE
Погоден за деца од 3 - 8 години.
ден 15.000,00 со ддв.
Chipolino Автомобил на батерии - BMW X6 Red

Chipolino Автомобил на акумулатор - BMW X6 Red

ELKBMW183RE
Погоден за деца над 3 години.
ден 17.900,00 со ддв.
Chipolino Автомобил на батерии - BMW X6 white

Chipolino Автомобил на батерии - BMW X6 white

ELKBMW182WH
Погоден за деца над 3 години.
ден 17.900,00 со ддв.
Chipolino Автомобил на акумулатор POLICE

Chipolino Автомобил на акумулатор POLICE

ELKPOL201B
Димензии: L 115 cm/ W 62 cm/ H 45 cm
ден 12.490,00 со ддв.
MONI  МОТОР НА АКУМУЛАТОР 12V7Ah LEGEND RED

MONI МОТОР НА АКУМУЛАТОР 12V7Ah LEGEND RED

066HZBB117714
Возраст: 3-8 години
ден 8.390,00 со ддв.
MONI БАГИ МОТОР НА АКУМУЛАТОР ATV 12V 7Ah SPEED RED

MONI БАГИ МОТОР НА АКУМУЛАТОР ATV 12V / 7Ah SPEED RED

066ZP5128A14/3709
За деца од 3 до 8 години со максимална тежина до 30 кг;
ден 12.490,00 со ддв.
MONI ТРАКТОР НА АКУМУЛАТОР 12V7Ah BLAZING GREEN

MONI ТРАКТОР НА АКУМУЛАТОР 12V7Ah BLAZING GREEN

066HL278805
Возраст: 36 месеци +
ден 17.900,00 со ддв.
MONI ТРАКТОР НА АКУМУЛАТОР 12V7Ah BLAZING RED

MONI ТРАКТОР НА АКУМУЛАТОР 12V7Ah BLAZING RED

066HL278814
Возраст: 36 месеци +
ден 17.990,00 со ддв.
Pilsan Автомобил на акумулатор Tostos 12V

Pilsan Автомобил на акумулатор Tostos 12V

05 281
Возраст: 3+
ден 18.800,00 со ддв.
Pilsan Џип - Princess 12 V

Pilsan Џип - Princess 12 V

05 201
Играчката е наменета за дете на возраст од 3 години со максимална тежина до 35 кг
ден 20.800,00 со ддв.
Мотор Spear Green

Мотор Spear Green

05 236
Возраст: 3+
ден 14.300,00 со ддв.
Мотор Spear Red

Мотор Spear Red

05 236
Возраст: 3+
ден 14.300,00 со ддв.
Џип на акумулатор Ranger

Џип на акумулатор Ranger

05 107
Возраст: 3+
ден 27.560,00 со ддв.
Chipolino Автомобил на акумулатор VW Beetle Dune w/ soft EVA wheels,yellow

Кола на акумулатор VW Beetle Dune w/ soft EVA wheels,yellow

ELKVWBD24YE
Автомобилот на батерии е многу погоден за мали деца кои сакаат забава. Тој е реален и удобен. Автомобилот е наменет за деца на возраст помеѓу 3 и 8 години со тежина до 35 кг. Автомобилот вклучува: Автомобил со батерии; Далечински управувач; Полнач Автомобилот е погодна за деца на возраст помеѓу 3 и 8 години со тежина до 35 кг.;
ден 17.220,00 со ддв.
Chipolino AUDI Q7 12V Бела

Chipolino AUDI Q7 12V Бела

ELJAUQ702WH
Се напојува со батерија Максималната брзина е 5 км на час Максималната тежина на детето е 30 кг Возраст од 3 години Димензии 121х71х59 Бојата:бела Карактеристики: Со далечински управувач, MP3 плеер Производител: Chipolino
ден 19.500,00 со ддв.
Chipolino AUDI Q7 12V Црвена

Chipolino AUDI Q7 12V Црвена

ELJAUQ703RE
Се напојува со батерија Максималната брзина е 5 км на час Максималната тежина на детето е 30 кг Возраст од 3 години Димензии 121х71х59 Бојата:бела Карактеристики: Со далечински управувач, MP3 плеер Производител Чиполино
ден 19.500,00 со ддв.
 Chipolino AUDI Q7 12V Црн

Chipolino AUDI Q7 12V Црн

ЕLJAUQ701BL
Се напојува со батерија Максималната брзина е 5 км на час Максималната тежина на детето е 30 кг Возраст од 3 години Димензии 121х71х59 Бојата:бела Карактеристики: Со далечински управувач, MP3 плеер Производител Чиполино
ден 19.500,00 со ддв.
ELJRREV04PI

Chipolino Џип на акумулатор SUV Range Rover Evoque pink

ELJRREV04PI
Се напојува со батерија Напон на батеријата 12 V Капацитет на батеријата 4500 mAh Број на батерии 1 Број на мотори 2 Силата на еден мотор е 25 В. Максималната брзина е 5 км на час Максималната тежина на детето е 30 кг Има врати што се отвораат Ретровизори Возраст од 3 до 8 години Димензии 108х67х52 Бојата е розова Далечински управувач MP3 плеер Време на полнење 12 часа Задното осветлување е таму Тежина 13,8 кг Производител Chipolino
ден 14.990,00 со ддв.
ELKMBGTR01W

Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG бела

ЕLKMBGTR01W
ден 10.990,00 со ддв.
Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG црна

Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG црна

ELKMBGTR02B
Овој автомобил управуван со батерии е погоден за секое дете кое ужива во забава и игри. Автомобилот има реален изглед и лесно се контролира од родителите a има можност да биде водено и од самите деца. Оваа играчка е погодна за деца над 3 години и тежина до 25 килограми. Сетот вклучува: Автомобил со батерии Далечински управувач Полнач Детали: Ова е мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина - автомобилот може да биде контролиран од страна на родителот или може да биде управувано од страна на Батерија: 1 компјутер 12V, 4AH Брзина на автомобилот: 3-8 км на час. Три брзини на далечински управувач Време на полнење на батеријата: 8-12 часа Две отворени врати; Појас за безбедност; Музика, светло, приклучок за картичка MP3 / USB / TF; Мек старт, голема и мала брзина Екран за напојување, прилагодување на јачината на звукот Предни и задни светла; Носете рачка Далечински управувач - користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно) Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви. Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер - во: 100-240V, 50 / 60Hz надвор: 12V DC 700mA (вклучено во комплет).
ден 10.990,00 со ддв.
 Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG црвено

Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG црвено

ELKMBGTR02R
Овој автомобил управуван со батерии е погоден за секое дете кое ужива во забава и игри. Автомобилот има реален изглед и лесно се контролира од родителите a има можност да биде водено и од самите деца. Оваа играчка е погодна за деца над 3 години и тежина до 25 килограми. Сетот вклучува: Автомобил со батерии Далечински управувач Полнач Детали: Ова е мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина - автомобилот може да биде контролиран од страна на родителот или може да биде управувано од страна на Батерија: 1 компјутер 12V, 4AH Брзина на автомобилот: 3-8 км на час. Три брзини на далечински управувач Време на полнење на батеријата: 8-12 часа Две отворени врати; Појас за безбедност; Музика, светло, приклучок за картичка MP3 / USB / TF; Мек старт, голема и мала брзина Екран за напојување, прилагодување на јачината на звукот Предни и задни светла; Носете рачка Далечински управувач - користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно) Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви. Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер - во: 100-240V, 50 / 60Hz надвор: 12V DC 700mA (вклучено во комплет).
ден 10.990,00 со ддв.
Chipolino автомобил на акумулатор SUV POLICE white

Chipolino автомобил на акумулатор SUV POLICE white

ELJPOL02102WH
Димензии: L 115 cm/ W 62 cm/ H 45 cm - Максимална тежина: 13.50 кг - Оваа играчка е погодна за деца над 3 години и тежина до 25 кг - Мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина - автомобилот може да го контролира родителот или може да го управува детето - Батерии: 1 pc 12V, 4.5AH; - Брзина: 3-5 km/h.; - Три брзини на располагање; - Време на полнење на батеријата: 8-12 часа; - Две врати што се отвараат - Појас за безбедност - MP3 функција и контрола на јачината на звукот, USB / TF слот; - Табла со LED светла и музика; - Полициски аларм и уред за зборување; - Амортизер на задните тркала; - Сите тркала се EVA - помеко возење; - Далечински управувач - користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно); - Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz; - Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви - Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер - во: 220-240 V, 50 / 60Hz надвор: DC 12V, 700mA (вклучено во комплет).
ден 12.490,00 со ддв.
Chipolino автомобил на акумулатор SUV POLICE red

Chipolino автомобил на акумулатор SUV POLICE red

ELJPOL02103RE
Димензии: L 115 cm/ W 62 cm/ H 45 cm - Максимална тежина: 13.50 кг - Оваа играчка е погодна за деца над 3 години и тежина до 25 кг - Мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина - автомобилот може да го контролира родителот или може да го управува детето - Батерии: 1 pc 12V, 4.5AH; - Брзина: 3-5 km/h.; - Три брзини на располагање; - Време на полнење на батеријата: 8-12 часа; - Две врати што се отвараат - Појас за безбедност - MP3 функција и контрола на јачината на звукот, USB / TF слот; - Табла со LED светла и музика; - Полициски аларм и уред за зборување; - Амортизер на задните тркала; - Сите тркала се EVA - помеко возење; - Далечински управувач - користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно); - Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz; - Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви - Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер - во: 220-240 V, 50 / 60Hz надвор: DC 12V, 700mA (вклучено во комплет).
ден 12.490,00 со ддв.
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР S307 ЦРН 143X82X64 12V 7AH 2*550 MERCEDES

АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР S307 ЦРН 143X82X64 12V 7AH 2*550 MERCEDES

S307
Технички карактеристики: • од 2 до 8 години, до 40 кг • мотори 2 парчиња од 35 W, 10.000 вртежи во минута • батерија 1, 12v 12ah • брзина напред назад до 6 км / ч • вратите се отвораат • светлосни ефекти • звучни ефекти, microSD влез, USB влез, Bluetooh, индикатор за батерија, FM радио • контролна табла: индивидуална (прилагодлива преку Bluetooth), потребни 2 батерии * 1,5V AAA • амортизација • гумени тркала ЕВА (дијаметар - 26 см, ширина - 10 см) • кожно седиште ЕКО (ширина на седиштето - 48 см, длабочина - 21 см) • сигурносен појас • вклучување: копче • големина: (должина x ширина x висина): 136 x 83 x 63 cm, 24 kg • автомобилот бара делумно склопување и батерии ААА
ден 20.990,00 со ддв. ден 14.690,00 со ддв.
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР YJ1001 БЕЛ 115X72X46 6V 7AH BMW

АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР YJ1001 БЕЛ 115X72X46 6V 7AH BMW

YJ1001
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР YJ1001 БЕЛ 115X72X46 6V 7AH BMW • Наменет за возраст од 3 до 7 години • Максимална издрливост до 30 кг • Батерија 6V7AH • Мотор 1 • Брзина 3 км/ч • Време на користење 1-2 часа • Амортизација • Со светло и музика • МР3 функција
ден 13.990,00 со ддв. ден 10.493,00 со ддв.
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР YJ360B 136X87X85 12V 10AH 2*120W UTV

АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР YJ360B 136X87X85 12V 10AH 2*120W UTV

YJ360B/4050
Автомобил на акумулатор Супер UTV Максимална поддржана тежина: 50 кг Возраст: 36 месеци + Дополнително: • Двојно седиште за 2 деца • Предни и задни светла • Копче за вклучување / исклучување • Индикатор за полнење на батеријата • Амортизери на предните и задните гуми • Два мотори Карактеристики: • Музички плеер со USB и MP3 излез • Заеднички прекинувач за брза или бавна брзина напред и назад • Безбедносен ремен • Отворање врати Гуми: Пластика Родителска контрола: далечински управувач 2.4G Начин на преместување: Електричен Број на места: 2 Број на брзини: 2 - брза и бавна Батерија на полнење: 1x12V / 10Ah Максимална брзина: 6 км на час
ден 24.920,00 со ддв. ден 18.690,00 со ддв.
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР XMX606 БЕЛ 141X78X66 12V 7AH MERCEDES

АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР XMX606 БЕЛ 141X78X66 12V 7AH MERCEDES

XMX606
Ексклузивен електричен автомобил Mercedes XMX606 за деца заснован на лиценца за Mercedes, направен според X-класа. Опремен со четири електромотори, секој одделно управува со едно тркало. Автомобилот на акомулатор може да се контролира од старател со помош на далечински управувач. Посебно копче за застанување на далечинскиот управувач овозможува пристап до посебно возило за имобилизирање, на пример кога ќе забележиме дека дете се судира со друга пречка. Ова возило се препорачува за деца на возраст од 3 до 6 години, иако поради армираната шасија, автомобилот може да го издржи товарот, па дури и да ги спореди оптоварувањата на пазарот - до 50 кг. Вратите на отворањето, огледалото што се преклопува, вграденото вистинско осветлување, тапацираните кревети, како и вградените 4 степени на пренос, вклучително и три напред, сите овие елементи и многу други видливи подолу, ја прават оваа играчка класична премија меѓу овој вид возила. Карактеристики: - погон на четири тркала !!! - прекинувач за возење со погон 2x2 или 4x4 - три брзини напред и еден наназад сменети со копчето за смена - бавен почеток - автомобилот забрзува до избраната брзина - далечински управувач со копче СТОП !!! Можете да го запрете возилото од далечина во кое било време !!! - широко, тапацирано седиште со безбедносни ремени - вистинските светла напред и назад се вклучуваат со посебен прекинувач - осветлена табла - дигитален индикатор за напон на батеријата - разни мелодии - амортизери (назад) - тркала од пена ЕВА - отворени врати - преклопни ретровизори со имитација на индикатори за насока - електрична сопирачка, дејствувајќи откако ја извади ногата од педалот за гас - полнач - гел батерии СПЕЦИФИКАЦИЈА - Возраст: 3 - 6 години - Погон: 4 x 12V мотор - Батерија: 2 x 12V 7AH - Запчаници: 3 x брзина напред; 1 x рикверц - Димензии: должина: 140cm; ширина: 76,2 см; висина: 64,3 см - Висина од земја: 17,5 см
ден 24.890,00 со ддв.
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР JL199 БЕЛ 108X68X88 12V 7AH MERCEDES

АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР JL199 БЕЛ 108X68X88 12V 7AH MERCEDES

JL199
Наменето за возраст 3+ • Максимална тежина до 30 кг • Извор на енергија - батерии • Време на полнење 8-12 часа • Приближно времетраење на батеријата 45-60 мин • Максимална брзина 3-5Km / h • Вклучен е далечински управувач • Сигурносен појас • Светла и музика • Димензии 108 х 68 х 88 см • Тежина на производот 13,5 кг
ден 18.790,00 со ддв. ден 13.153,00 со ддв.
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР GL63P AMG БЕЛ 122X77X57 12V 7AH MERCEDES

АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР GL63P AMG БЕЛ 122X77X57 12V 7AH MERCEDES

GL63PAMG/4006
Автомобил со батерии - Mercedes GL63 PAMG Опис на производот: Батерија 12V7AH Два мотори од 2 x 35W Далечински управувач за родители (Bluetooth) За деца од 12 месеци до 6 години Вратата се отвора за полесен влез во возилото Звук и светлина AUX влез. Контрола на јачината на звукот. Појас за безбедност. Движење напред и назад Полнач за батерии вклучен во цената Капацитет на товар: до 40 кг Брзина: 3 - 7 км / ч Димензии: Д 126 см, Ш 82 см, В 60 см Автомобилот е направен под лиценца на Мерцедес Бенц
ден 17.950,00 со ддв.
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР MERCEDES AMG C 63 S COUPE БЕЛ 12V 7AH 117x59x36cm

АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР MERCEDES AMG C 63 S COUPE БЕЛ 12V 7AH 117x59x36cm

QY158825/4014
Автомобил со батерија Mercedes C63s Наменет за возраст од 3 до 8 години Максимална тежина до 30 кг Систем за заштита појас од 5 точки Додатоци Врати • Ретровизор • Свирка Можност за музика• Предни и задни светла • Приклучок за MP3 • LED светла Гуми: EVA синтетички Родителска контрола: Далечински управувач од 2.4GHz во сите насоки Метод на движење: Електричен Број на места: 1 Брзина: 2 - брза и бавна Батерија за полнење: 12V7Ah Мотор: 2 бр. x 390 Најголема брзина: 5 км на час Адаптер: 12V1000mA Материјал: метал + полипропилен Лиценцирана од Daimler AG.
ден 13.990,00 со ддв. ден 10.493,00 со ддв.
АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР MERCEDES 12641 БЕЛ 12V 7AH*1 130x68x49cm

АВТОМОБИЛ НА АКУМУЛАТОР MERCEDES 12641 БЕЛ 12V 7AH*1 130x68x49cm

SL62825-2108
Бренд: Mercedes Достапни бои: бел, црн Погоден за деца од: 37-96 месеци Деца до 30kg Спецификација: Батерии: 12V7AH*1 Време на полнење: 8-12 часови Време на користење: 1-2 часа Големина на колата: 130x68x49cm Брзина на автомобилот: 3,0-4,5km/h MP3 Приклучок Светлечки фарови Појас на седиштето Копче за регулирање на движење (педала или далечинско) Копче за регулирање на јачина на звук Копче за музика и сирена Копче за регулирање на брзина Далечинско за контролирање
ден 18.790,00 со ддв.
Close