Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Блог

Со доење против килограмите
Со доење против килограмите

Доењето може да согори помеѓу 600 и 1000 калории дневно во зависност од апетитот на бебето и неговата старост.

Како да ги негувате градите за време на доењето
Како да ги негувате градите за време на доењето

Спречете ги непосакуваните последици од хормоналните промени, како што се болките, чешањето и појавата на стрии на градите.

3 оправдани причини да воведете млечна формула во исхраната на бебето
3 оправдани причини да воведете млечна формула во исхраната на бебето

Кога е време на малечкото покрај доењето да му понудам и адаптирано млеко е прашањето кое многу мајки си го поставуваат.

Како мајчинството го менува животот
Како мајчинството го менува животот

Ги сакаме, ги љубиме уште пред да ги видиме, зборуваме со нив додека се во стомакот – а после породувањето сфаќаме колку всушност нашето бебе ни значи.

Како да одберете влажни марамчиња кои се најдобри за нега на бебето?
Како да одберете влажни марамчиња кои се најдобри за нега на бебето?

Влажните марамчиња во голема мера им ја олеснија на мајките негата на бебињата затоа што секогаш можат да бидат на дофат на рацете.

Искреност од мајките: 5 работи кои нема да ги повторам со второто дете
Искреност од мајките: 5 работи кои нема да ги повторам со второто дете

Дали нешто би промениле во одгледувањето на второто дете? Прочитајте го мислењето на една мајка...

Нега на градите пред и после доењето
Нега на градите пред и после доењето

По мислење на стручните лица, многу е важно да се измијат рацете пред почетокот на доењето.

Кога бебето ќе пристигне во домот
Кога бебето ќе пристигне во домот

Поврзаноста која родителите ја чувствуваат во првите моменти на запознавање со бебето, се развива и зајакнува секој ден и така прераснува во еден неповторлив и единствен однос помеѓу родителите и бебето.

Психологија и доење
Психологија и доење

Дебатите за доењето постојат веќе со децении, но најголемиот интерес го достигнаа кога интернетот стана достапен за сите. 

Важни совети во врска со исхраната со адаптирано млеко
Важни совети во врска со исхраната со адаптирано млеко

Која вода да ја одберете, на кој начин да го спремате млекото... За што треба да водат грижа родителите чии бебиња се хранат со млечна формула.