Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог '2018' 'април'

Здрава храна и загарантирана забава
Здрава храна и загарантирана забава

Здрава храна и загарантирана забава

-Супер совети за скара со семејството и пријателите.

1. Изберете нискокалорична храна
Доколку не сакате да имате проблем со здравјето и тежината, на скара печете пилешко, мисикркино или пак риба. Намирниците маринирајте ги ден пред излетот, со малку масло, најдоб...

Масажа за вашето бебе
Масажа за вашето бебе

...
Виолетово плачење
Виолетово плачење

Ако вашето бебе плаче во текот на ноќта без причина, проверете дали е во прашање “виолетово плачење”

Преку ден вашето бебе е насмеано и расположено, како доаѓа ноќта, почнува да плаче и тешко ви е да го смирите.
Важно е да знаете дека бебињата често плачат без причина, и тоа не дека не сте успеале д...

15 креативни идеи за работите кои сте ги спремиле за фрлање
15 креативни идеи за работите кои сте ги спремиле за фрлање

...
Цигарите и бременоста
Цигарите и бременоста

Најновите истражувања, покажуваат дека доколку жената која не пуши цигари и има партнер кој пуши цигари автоматски се одложува времето за бременост за околу два месеци. Докторите за прв пат имаат направено истражување за оваа лоша навика и можноста за забременување.
Студијата е направена со 569 жени ...

Влијанието на житарките врз артритисот
Влијанието на житарките врз артритисот

Интегралните житарки се тренд во исхраната, но дали сте знаеле за нивното дејство?

Ревматидниот артритис, најчесто е воспаление на зглобовите. Се развива во одреден период и најчесто ги напаѓа симетричните зглобови. Почнува со неспецифични болки, како малаксаност, умор, губење на апетит и телесна те...

Родителски стравови
Родителски стравови

Родителски стравови

Што да направам, моето дете сеуште не проодело?
Прочитајте неколку совети од педијатар.

Бебето најчесто ги прави првите чекори помеѓу 9 и 12 месеци од својот живот, но е сосема нормално и доколку вашето дете тоа го направи подоцна.
Во текот на првата година детето постепено разви...

Oрганските беби производи, не се најсигурна опција
Oрганските беби производи, не се најсигурна опција

Стручните лица посочуваат, органските беби производи не се најсигурна опција.


Опсесијата за купување на природни и органски производи полека излегува од контрола, а стручните лица објаснуваат зошто...
Кога станува збор за вашето малечко, единствено нешто што сакате за своите малечки е да им пружите ...

13 неверојатни идеи за вашата имагинација
13 неверојатни идеи за вашата имагинација

Babyshop споделува видео кое ќе им помогне на сите млади лица да се забавуваат и да ја зголемат својата имагинација.

Започнете ја неделата поинаква до сега. Искористете го своето слободно време и бидете креативни.

...
Здрави и паметни бебиња
Здрави и паметни бебиња

Здрави и паметни бебиња

Препорака за дневен внес на витамини и минерали пред бременоста

Во период кога планирате бременост, докторите препорачуваат зголемен внес на одредени групи на хранливи материи. Дознајте кои се напотребните витамини и минерали и во која количина треба да ги конзумирате.


Фол...