Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог '2019' 'јануари'

Тенисерката им оддаде почит на сите родители кои во едната рака држат бебе, а со другата рака се подготвуваат за работа
Тенисерката им оддаде почит на сите родители кои во едната рака држат бебе, а со другата рака се подготвуваат за работа

Светски познатата тенисерка со објава на твитер им оддаде почит на сите мајки и татковци 

Зошто е важен сонот за бебето
Зошто е важен сонот за бебето

Бебињата спијат за да се одморат и да го..

7 (Сeдум) работи од кои се плашат идните татковци
7 (Сeдум) работи од кои се плашат идните татковци

Од што се плашат идните татковци?

Патување кога сте бремени
Патување кога сте бремени

Се прашувате дали Вие и Вашето стомаче кое расте ќе можете да го издржите патувањето на одмор.

Лазење
Лазење

Најбитно е детето што повеќе да се остава на цврста рамна подлога

10 начини да ги смирите грчевите кај бебето
10 начини да ги смирите грчевите кај бебето

Во потрага по вистински начин на ублажување на грчеви кај бебето, може да наидете на 

Како најбрзо да се ослободите од вирусот
Како најбрзо да се ослободите од вирусот

Затнат нос, гребење во грло, сува кашлица и треска се најчестите симптоми

Мобилните телефони и детето
Мобилните телефони и детето

Според истражувањето на истражувачкиот центар Pev Research Center Internet и American Life Project,

СО БЕБЕТО ВО АВИОН
СО БЕБЕТО ВО АВИОН

На патување во авион со бебето

ОДБИВАЊЕ НА БЕБЕТО ОД  ДОЕЊЕ
ОДБИВАЊЕ НА БЕБЕТО ОД ДОЕЊЕ

Што значи да се одбие бебето од дојка?

Close