Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог '2019' 'декември'

3 оправдани причини да воведете млечна формула во исхраната на бебето
3 оправдани причини да воведете млечна формула во исхраната на бебето

Кога е време на малечкото покрај доењето да му понудам и адаптирано млеко е прашањето кое многу мајки си го поставуваат.

Науката тврди: Среќните мајки одгледуваат среќни бебиња
Науката тврди: Среќните мајки одгледуваат среќни бебиња

Новото истражување потврди дека бебињата учат поефикасно кога мајките се среќни.

Мал трик за чистење на бебешкото затнато носе
Мал трик за чистење на бебешкото затнато носе

Во домот ги имате сите потребни состојки за да направите раствор за чистење на бебешкото носе.

Поттикнете го детето да се грижи за куќниот миленик
Поттикнете го детето да се грижи за куќниот миленик

Мазење, шетање, хранење, сето тоа можете пополека да му го препуштите на детето.

Стручните лица предупредуваат: Не претерувајте со облекувањето на децата, може да биде опасно
Стручните лица предупредуваат: Не претерувајте со облекувањето на децата, може да биде опасно

Поткошула, памучна маица со долги ракави, пелени, гаќички, хулахопки, панталони, па потоа блуза, а над неа јакна или скафандер.

Три причини поради кои е полесно да имате второ дете: Се е поедноставно и побрзо
Три причини поради кои е полесно да имате второ дете: Се е поедноставно и побрзо

Да се стане родител по прв пат може да биде доста исцрпувачки: недостаток на сон, исцрпеност, збунетост и брзите преоди помеѓу фазите во развојот ги оставаат новопечените родители без здив.

Бебињата учат во сон
Бебињата учат во сон

Резултатите од истражувањата покажуваат дека бебињата учат и во тек на сонот.

Несоницата ги мачи и бебињата
Несоницата ги мачи и бебињата

Исто како што возрасните имаат мака со сонот, така и бебињата може да го имаат истиот проблем

 

Исхрана на бебето: Како да одберете правилно шише?
Исхрана на бебето: Како да одберете правилно шише?

Да се купи шише за бебето веќе не е едноставна задача, затоа што на пазарот се наоѓа голем избор на брендови, но и големини и видови на шишиња.

Што прави бебето во последните 24 часа пред раѓањето?
Што прави бебето во последните 24 часа пред раѓањето?

Мајката чувствува контракции, а како бебето се подготвува за раѓање во последните часови во стомакот?

Close