Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог '2019' 'март'

Што ако детето ве фати за време на секс?
Што ако детето ве фати за време на секс?

Дали користите прилики додека детето спие, гледа цртани филмови, свири или учи во неговата соба?

Перете ги  играчките за бањање
Перете ги играчките за бањање

Времето за бањање е можеби најзабавното време за вас и за вашето дете, бидејќи тоа е можност да ги вметнете неговите омилени играчки во кадата или коритото.

3 одлични рецепти со  чиа семе
3 одлични рецепти со чиа семе

- За брз пудинг,во кои ќе уживаат вашите деца ќе ви треба:

Зачини и житни култури: Кога да ги внесете во детската исхрана и како да ги користите?
Зачини и житни култури: Кога да ги внесете во детската исхрана и како да ги користите?

До првата година од животот, кога децата се навикнуваат на основните вкусови на храна, не е неопходно да се додаваат зачини или сол.

Која риба треба да ја јадат, а која да ја избегнуваат бремените жени и децата?
Која риба треба да ја јадат, а која да ја избегнуваат бремените жени и децата?

Во новите упатства за исхраната на бремени, рибите се поделени во три категории, додека бремените жени и малите деца се советуваат да избегнуваат риби со висок процент на жива

Научниците објаснија зошто бебињата ни се неодоливи и слатки
Научниците објаснија зошто бебињата ни се неодоливи и слатки

Подеднакво се погодени и мажите и жените, оние со деца и без деца. Дефиницијата на сладост не е само за надворешниот изглед

7 преслатки знаци дека вашето бебе Ве сака
7 преслатки знаци дека вашето бебе Ве сака

Иако бебињата не можат да кажат колку Ве сакаат, има некои знаци што ви даваат јасна претстава за тоа колку сте им важни.

Дали знаете преку која храна децата јадат најмногу шеќер?
Дали знаете преку која храна децата јадат најмногу шеќер?

За деца на возраст од четири до шест години се препорачува до пет лажички шеќер дневно, деца до шест години во просек јадат 75 грама шеќер дневно, или 19 лажички!

Премногу овошје во исхраната на детето: Може ли да има проблем?
Премногу овошје во исхраната на детето: Може ли да има проблем?

Детските нутриционисти објаснија кој плод е најдобар за децата,но и зошто е важно да не се претера со овошје во исхраната

Стратегија за излегување: Вашето бебе не сака да биде одвоено од вас
Стратегија за излегување: Вашето бебе не сака да биде одвоено од вас

Кога бебето ќе сфати дека родителите ќе излезат сосема е нормално да чувствуваат страв и вознемиреност