Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог '2019' 'април'

Кегелови вежби
Кегелови вежби

Што се Кегелови вежби?

Кегеловите вежби се вежби кои можете да ги правите за развивање на своите мускули на дното на карлицата – мускулите кои даваат поткрепа на Вашите уретра, бешика, матка и ректум. 

Паѓање на косата кај бебињата
Паѓање на косата кај бебињата

Паѓањето на косата кај бебињата кратко после породувањето е сосема нормална појава која не треба да Ве загрижува. Причината е од хормонална природа.

Како да се нахрани бебето кое страда од грчеви?
Како да се нахрани бебето кое страда од грчеви?

Кога бебето од ведро небо почнува да вреска и родителите во никој случај не можат да го смират, тоа претставува голем проблем и за оние со "најчелични нерви". 

Доење и патување
Доење и патување

Со топлите пролетни и летни  денови , започнува сезоната на одмори и патувања. Мајките кои дојат често се  мислат дали треба да патуваат сами или со своето бебе и како патувањето може да влијае на детскиот развој и исхрана.

Шеќерот и солта не се за бебиња!
Шеќерот и солта не се за бебиња!

Светската агенција за воспоставување на стандарди за храна објави извештај за исхраната во кој родителите се советуваат да не им даваат на бебињата на возраст под една година  храна која содржи шеќер и сол. 

Летните бебиња се посреќни ?
Летните бебиња се посреќни ?

Ако им веруваме во британските научници, бебињата родени во лето се посреќни од оние кои се родени во зима. 

Зошто бебето го цица палецот?
Зошто бебето го цица палецот?

Цицањето на палците на бебето е еден од ритуалите за спиење, но тоа понекогаш тоа го прави кога се чувствува осамено, кога му е здодевно или одеднаш е одделена од него  блиска личност.

Како да се преживее вечерта кога децата многу ќе се заиграат?
Како да се преживее вечерта кога децата многу ќе се заиграат?

Припремете се

Ги познавате своите деца и знаете во кој период од денот отприлика “турбото се пали”. 

Кога и како да се замени шишето со шолја
Кога и како да се замени шишето со шолја

Секое дете на возраст од една година треба да научи да пие од шолја. Шолја со капаче е идеална за учење на оваа вештина....

4 Совети за нега на сувата бебешка кожа
4 Совети за нега на сувата бебешка кожа

Дознајте како да ја зачувате влажноста и мекоста на бебешката кожа и како да го спречите развојот на болести.

Close