Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог '2019' 'септември'

Есенски топол десерт: Поховани јаболка со цимет
Есенски топол десерт: Поховани јаболка со цимет

Исполнете ги со прекрасен мирис на јаболка и цимет првите есенски денови.

Еве зошто бебињата ја губат косата после раѓањето
Еве зошто бебињата ја губат косата после раѓањето

Во првите неколку недели и месеци од животот на бебето се случуваат големи промени.

Јаболко за бебето
Јаболко за бебето

На бебето можете да му давате јаболка веќе од шестиот месец, а за почеток најпожелна е сортата ајдаред.

Што се не смее да јаде бебето помало од една година
Што се не смее да јаде бебето помало од една година

Погледнете го списокот со намирници кои можат да бидат опасни за вашето бебе.

Адаптацијата е важна, научете го бебето самото да си игра на подот
Адаптацијата е важна, научете го бебето самото да си игра на подот

Време е кога бебето треба многу време да поминува само на подот, кога ќе почнат сами да се свртуваат, а се уште не лазат, време е за интензивен развој и учење, но бебињата тоа не сакаат многу да го прават сами.

Мека глава кај бебињата
Мека глава кај бебињата

Детската глава е толку нежна што ви се чини дека може да се раздвои. Не се грижете, кога бебето ќе се роди, коските од черепот се одвоени, а нивното сраснување се одвива постепено.

Тајната на негуваната кожа
Тајната на негуваната кожа

Овие научни факти засекогаш ќе го променат начинот на кој ќе ја негувате кожата на вашето бебе, од сега па натаму...

Претераното помагање може да биде штетно за децата
Претераното помагање може да биде штетно за децата

Родителите се првите и најважни учители и тренери на децата, поради тоа многу е важно да научат како правилно да постапуваат и да не прават грешки уште во почетокот на развојот.

 

Крцкаво пилешко во овесни снегулки
Крцкаво пилешко во овесни снегулки

Здрава верзија на пржено поховано пилешко кое децата, но и возрасните ќе го обожаваат!

Избегнете епизотомија: Масажа која им помага на трудниците полесно да се породат
Избегнете епизотомија: Масажа која им помага на трудниците полесно да се породат

Масажата на перинеумот (ткивото помеѓу вагиналниот отвор и анусот) допринесува за поголема растегливост на ткивото а со самото тоа и избегнување на процедурата при пораѓањето која има непријатни последици.

Close