Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог '2020' 'јануари'

Совети за првите денови на доење
Совети за првите денови на доење

Мајките на почеток се чувствуваат збунето и често имаат страв од доење.

Осум работи кои треба да ги знаете доколку имате бебе Водолија
Осум работи кои треба да ги знаете доколку имате бебе Водолија

Ако Вашето дете е Водолија во хороскоп, тогаш имате паметно, мудро и толерантно дете.

Алергии
Алергии

Голем број на новороденчиња (особено тие во чии семејства постои склоност кон алергија, како и тие кои биле на вештачка исхрана) имаат појавување на опструктивен бронхитис (воспаление на дишните патишта, отежнато дишење и свирење во градите).

Се за внесување на немлечна храна и дел од млечна храна кај бебињата на возраст од 7 – 8 месеци
Се за внесување на немлечна храна и дел од млечна храна кај бебињата на возраст од 7 – 8 месеци

Грижата за новороденчето секогаш е на прво место.

Патувајте – одморот со семејството го поттикнува развојот на мозокот
Патувајте – одморот со семејството го поттикнува развојот на мозокот

Науката покажа дека за здравјето на детето многу е важно да му подарите одмор со семејството.

Излегување на забите: Кога се очекуваат и како да ја намалиме болката
Излегување на забите: Кога се очекуваат и како да ја намалиме болката

Му излегува ли запче на вашето бебе?

Деформитети на ‘рбетниот столб: Кифоза кај децата – симптоми и лечење
Деформитети на ‘рбетниот столб: Кифоза кај децата – симптоми и лечење

Поради неправилното седење во школските клупи, пред компјутерите и честото гледање во мобилниот телефон, кифозата денеска е доста присутна кај децата на школска возраст.

Како да се изборите со мачнините во бременоста
Како да се изборите со мачнините во бременоста

Иако не можат да се спречат, мачнините во бременоста можат да се ублажат на повеќе начини.

Се што треба да знаете за сексот во бременоста низ тромесечијата
Се што треба да знаете за сексот во бременоста низ тромесечијата

Водењето на љубов за време на тие девет месеци не е опасно ниту за мајката ниту за бебето, секако под услов да се работи за нормална бременост без ризик и да постои желба кај двајцата партнери.

Страв од непознати лица
Страв од непознати лица

Кога се јавува страв од непознати лица?

Close