Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог со 'bebe' ознаки

Што да се направи за бебето подобро да спие
Што да се направи за бебето подобро да спие

Сонот на бебињата им е потребен исто како и храната и љубовта

Благодарение на новата технологија родителите ќе можат да го бираат полот на детето
Благодарение на новата технологија родителите ќе можат да го бираат полот на детето

Научниците развија нова техника за раздвојување на спермата која во иднина би можела да им овозможи на паровите кои го користат процесот на медицински потпомогнато оплодување да го бираат полот на детето.

Кога жените најмногу сакаат да станат мајки?
Кога жените најмногу сакаат да станат мајки?

Дали постои одреден период кога жената чувствува потреба да стане мајка? 

Црвенило во пределот на вратот
Црвенило во пределот на вратот

На местата каде што на кожата се појавуваат “набори” може да дојде до иритација пропратена со црвенило.

Пукање на водењакот
Пукање на водењакот

Во филмовите породувањето традиционално започнува со пукање на водењакот и брзање во болница, но како ситуацијата се одвива во стварниот живот? 

4 совети кои ќе им помогнат на новите родители
4 совети кои ќе им помогнат на новите родители

Новите родители, колку и да се трудат да се спремат за доаѓањето на бебето, никогаш нема да бидат спремни за промената на секојдневието.

Надминете ги без стрес развојните пресвртници
Надминете ги без стрес развојните пресвртници

Дали знаевте дека бебето преку ноќ може да порасне и до еден сантиметар?

Во што се разликува доењето на новороденче и доењето на повозрасно бебе?
Во што се разликува доењето на новороденче и доењето на повозрасно бебе?

Дознајте кои промени во доењето мајките може да ги очекуваат кога нивното бебе ќе порасне...

Дали намалената активност на бебето во стомакот значи дека нешто не е во ред?
Дали намалената активност на бебето во стомакот значи дека нешто не е во ред?

Просечниот број на бебешките движења кој може да го почувствувате во текот на денот е помеѓу 15 и 20.

Децата се почесто се соочуваат со анемија: Еве како да ја препознаете
Децата се почесто се соочуваат со анемија: Еве како да ја препознаете

Анемија се јавува кај децата од вториот месец на животот, а овие работи ќе ја откријат и ќе помогнат да ја откриете на време.