Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог со 'majka' ознаки

Мајки, дружете се: поддршката од пријателите е значајна за вашето, но и за здравјето на бебето
Мајки, дружете се: поддршката од пријателите е значајна за вашето, но и за здравјето на бебето

Новите истражувања покажуваат дека поддршката од околината која мајката ја има, има значајно влијае на нејзиното, но и на здравјето на бебето.

Бебе во инкубатор
Бебе во инкубатор

Сакајте го вашето бебе затоа што љубовта е она што сигурно можете да му го дадете, а инкубаторот за тоа време ќе му пружи се останато што е потребно.

Чудесната моќ на мајчиниот допир
Чудесната моќ на мајчиниот допир

Замислете дека во блискиот супермаркет се продава волшебен напиток кој сигурно го смирува бебето, го подобрува неговиот сон и го прави задоволно и среќно.

Зошто мајката треба да му потпевнува на своето бебе
Зошто мајката треба да му потпевнува на своето бебе

Мајчиниот глас или пеењето на бебето, а особено на предвреме родените бебиња, може да им помогне за полесно да заспијат и посмирено да дишат.

Некои работи можеме да ги научиме само од мајката:  5 лекции за љубовта кои секоја ќерка мора да ги знае
Некои работи можеме да ги научиме само од мајката: 5 лекции за љубовта кои секоја ќерка мора да ги знае

Најдобро се учи од сопствените искуства, но некои лекции мајките мораат да им ги пренесат на своите деца и да им помогнат да се соочат со проблемите во животот.

Кога жените најмногу сакаат да станат мајки?
Кога жените најмногу сакаат да станат мајки?

Дали постои одреден период кога жената чувствува потреба да стане мајка? 

Во што се разликува доењето на новороденче и доењето на повозрасно бебе?
Во што се разликува доењето на новороденче и доењето на повозрасно бебе?

Дознајте кои промени во доењето мајките може да ги очекуваат кога нивното бебе ќе порасне...

КОЛКУ Е ВАЖНА ИСХРАНАТА ВО ТЕКОТ НА ДОЕЊЕТО
КОЛКУ Е ВАЖНА ИСХРАНАТА ВО ТЕКОТ НА ДОЕЊЕТО

Како да се храните додека го доите своето дете....

Како да се справите со стравот од одвојување
Како да се справите со стравот од одвојување

Кога ќе почне да разбира што сте и колку зависи од вас, кај бебето може да се јави вознемиреност кога ќе заминувате. Ова се нарекува страв од одвојување.

Маститис
Маститис

Што е маститис?