Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог со 'oriz' ознаки

Кашичка од јаболко и ориз 6+
Кашичка од јаболко и ориз 6+

Оризот исперете го добро и одстранете ги оштетените и црни зрна. Гответе во многу вода додека не се провари.

Каша од телешко месо, тиквички и ориз 7+
Каша од телешко месо, тиквички и ориз 7+

Телешкото е исклучително богато со протеини, минерали и витамин Б, па пожелно е да се консумира најмалку два пати неделно.

Оризот ја лекува алергијата на полен?
Оризот ја лекува алергијата на полен?

Јапонските научници развија генетски модифициран ориз

Рецепти за каши со житни култури
Рецепти за каши со житни култури

Житарици или цералии според одредени препораки се првата цврста храна на бебето која треба да ја проба .