Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог со 'recept' ознаки

Вкусна и здрава “енергетска бомба”: Портокалов смути преполн со витамини
Вкусна и здрава “енергетска бомба”: Портокалов смути преполн со витамини

Воведете целер, ѓумбир, морков и овошје во исхраната на малечките на едноставен, забавен и вкусен начин.

Банана фил (за возраст од 8 – 10 месеци)
Банана фил (за возраст од 8 – 10 месеци)

Во продолжение ви претставуваме еден прекрасен рецепт од банана кој малечките ќе го обожаваат.

Зачини и житни култури: Кога да ги внесете во детската исхрана и како да ги користите?
Зачини и житни култури: Кога да ги внесете во детската исхрана и како да ги користите?

До првата година од животот, кога децата се навикнуваат на основните вкусови на храна, не е неопходно да се додаваат зачини или сол.

Миризлив и сочен тирамису со јагоди
Миризлив и сочен тирамису со јагоди

Потребно е:

Рецепт за здраво чоколадо
Рецепт за здраво чоколадо

Треба да го имате овој рецепт за здрава и едноставна чоколада

Задоволно стомаче за среќно дететнце. Ви препорачуваме вкусна, бебешка паста болоњезе! - РЕЦЕПТ
Задоволно стомаче за среќно дететнце. Ви препорачуваме вкусна, бебешка паста болоњезе! - РЕЦЕПТ

Припрема:

Во шерпа динстајте го парчето бело месо, доколку е возможно со што помала количина на вода. За петнаесеттина минути додадете го сокот од домати (по можност да е домашен) и варете уште половина час.
Во меѓувреме, во посебено тенџерче варете ги тестенините во несолена вода. Кога ќе бидат го...

Бомбони за сечиј вкус
Бомбони за сечиј вкус

Гумени бонбони од сок или вино. Рецепт за бонбони кои ќе ги воодушеват и возрасните и малечките. 


За 150 мечиња бомбони потребно е:
Модла за гумени бомбони во облик на мече
За боја, користете сок од портокал, боровница, јаболко....
За бомбони од сок, потребно е:
1 филџан сок од овошје (незасладен)
2 лаж...

Close