Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог со 'soveti' ознаки

Напади на бес кај малите деца
Напади на бес кај малите деца

Универзални упатства кои ги спречуваат детските напади на бес во фазите на развој

Приказната за нападите на бес кај децата  е секогаш актуелна.

За развој на бебето, важни се и мама и тато
За развој на бебето, важни се и мама и тато

Кога ќе се роди детето, се раѓа и целото семејство. Научете како да изградите родителска алијанса ...

Режим на спиење надвор од просторот за спиење
Режим на спиење надвор од просторот за спиење

Следниве упатства ќе ви помогнат да го активирате режимот на спиење кога бебето се наоќа во количка или автомобил.

8 совети како да ги преживеете летните горештини во текот на бременоста
8 совети како да ги преживеете летните горештини во текот на бременоста

Покрај вишокот на килограми и зголемениот проток на крвта, на трудниците многу тешко им паѓаат и горештините во текот на летните месеци. Пратете ги овие совети и ќе се чувствувате многу попријатно во исчекување на своето бебе.

Како да го одбиете бебето
Како да го одбиете бебето

Одбивањето е процес со кој бебето трајно се префрла од доење на пиење од шише или од чаша. Не треба да го одбивате во првите 6 месеци, период кога лекарите сметаат  дека доењето е клучно. 

Како да го раните бебето од шише
Како да го раните бебето од шише

Исхраната од шише може да се одвива на секое место и во секое време. Мајката може удобно да седи, па дури и да стои. Секогаш држете го бебето исправено;ако е легнато, се зголемува ризикот од давење или од инфекција на увото.

Како бебето да цица
Како бебето да цица

За добар подој , бебето мора да ја фати убаво градата,Ако има слаб контакт меѓу вашето бебе и градата, доењето ќе биде нервозно, неефикасно и болно.

Што би требало мајките да знаат за успивање на децата?
Што би требало мајките да знаат за успивање на децата?

Во првите неколку месеци, а за некои, за жал, и подоцнешните години на детето можат да биде далеку од уживање, пред сè поради неспиење на бебиња. 

Како да го заштитиме бебето од летните горештини?
Како да го заштитиме бебето од летните горештини?

За време на високите летни температури потребно е бебето почесто да го доите  и нудите со  вода помеѓу оброците.Бебето треба да се облака во лесна памучна облека од памук материјал во светли бои.

ТОП-СОВЕТИ ЗА ОПРЕМУВАЊЕ НА ДЕТСКАТА СОБА
ТОП-СОВЕТИ ЗА ОПРЕМУВАЊЕ НА ДЕТСКАТА СОБА

Одлучивте ли да ја реновирате собата за вашето новороденче? Поради разновидноста и големината на понудата, водете сметка да не трошите многу пари на работи кои не ви се потребни. Ние ќе ви помогнеме во тоа.