Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог со 'vtoro dete' ознаки

Истражувањето потврдува дека со второто дете е “најтешко”
Истражувањето потврдува дека со второто дете е “најтешко”

Новото истражување покажува дека децата кои се родени втори по ред, особено момчињата, имаат поголеми шанси да западнат во неволји во однос на првородените деца.

Три причини поради кои е полесно да имате второ дете: Се е поедноставно и побрзо
Три причини поради кои е полесно да имате второ дете: Се е поедноставно и побрзо

Да се стане родител по прв пат може да биде доста исцрпувачки: недостаток на сон, исцрпеност, збунетост и брзите преоди помеѓу фазите во развојот ги оставаат новопечените родители без здив.

7 работи кои ќе ве изненадат со второто  бебе
7 работи кои ќе ве изненадат со второто бебе

Кога второто бебе ќе пристигне во семејството ќе има многу ситуации каде што ќе се чувствувате како да треба да тргнете на сосема две различни страни.

Детето е љубоморно на братчето или сестричето
Детето е љубоморно на братчето или сестричето

Совети како да го подготвите поголемото дете на новиот член во семејството

 

10 знаци кои потврдуваат дека сте спремни за второ дете.
10 знаци кои потврдуваат дека сте спремни за второ дете.

10 знаци кои потврдуваат дека сте спремни за второ дете.

Необјаснетата потреба за звукот од малите нозе кои трчкаат низ домот и упорното брборење додека се обидуваат да се изговори некоја нова реченица е честа желба и потреба кај многу мајки ширум светот, пред се затоа што малечките се неодолливи.
М...