Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino
RSS

Постови на блог со 'zdrava hrana' ознаки

Зошто бебињата сакаат крушки?
Зошто бебињата сакаат крушки?

Крушката често претставува еден од првите избори, кога на бебето сакате да му понудите нови немлечни вкусови.

Житарки (храна за бебе)
Житарки (храна за бебе)

Житарките претставуваат добра прва храна, затоа што тие содржат извонредна рамнотежа на јаглехидрати, протеини и масти.

Кашичка од праски, пире од крушки и кашичка од банана (5-6 месеци)
Кашичка од праски, пире од крушки и кашичка од банана (5-6 месеци)

Пресечете на пола три зрели меки праски и извадете ги коските. Ставете ги во тава свртени надоле и додадете пола шолја вода.

Пита од тиква
Пита од тиква

Во зимските месеци специјалитетите од тиква можат да бидат прав избор за вашите малечки.

Кога е време за тиква?
Кога е време за тиква?

Искористете ја есенската сезона и научете го бебето да ужива во јадењата од тиква...

Есенски топол десерт: Поховани јаболка со цимет
Есенски топол десерт: Поховани јаболка со цимет

Исполнете ги со прекрасен мирис на јаболка и цимет првите есенски денови.

Јаболко за бебето
Јаболко за бебето

На бебето можете да му давате јаболка веќе од шестиот месец, а за почеток најпожелна е сортата ајдаред.

Крцкаво пилешко во овесни снегулки
Крцкаво пилешко во овесни снегулки

Здрава верзија на пржено поховано пилешко кое децата, но и возрасните ќе го обожаваат!

Едноставно и вкусно: Оброк салата од карфиол
Едноставно и вкусно: Оброк салата од карфиол

Оваа кремаста салата со карфиол се припрема многу брзо, можете да ја направите како оброк или  како додатно јадење, а децата сигурно ќе ја обожаваат.

Рижото со ослич (возраст 12+ месеци)
Рижото со ослич (возраст 12+ месеци)

Филето ослич прелијте го со маринада направена од сок од лимон, маслиново масло, лук и магдонос.

Close