Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino

Бременост: Смути против утринска мачнина

Бременост: Смути против утринска мачнина

Тајната состојка на ова смути, кое  брзо и лесносе  подготвува, е ѓумбирот кој помага при дигестивни нарушувања и гадење.

 

Состојки: 

1 банана

½ чаши јогурт

1 лажичка мед

1 чаша млеко

парче ѓумбир

 

Подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте пет минути.

Оставете коментар